Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila (myroslava) wrote,
Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila
myroslava

Apple Strikes Back

Ну, усі ґаджетомани вже почули про те, у що втілилася Apple Tablet, що воно буде вміти і скільки коштувати.

Я собі замислилася над тим, чи хотіла би я собі таку штуку. Висновок такий же, як і в двох представників сайту mobile-review.com — щось воно мені нікуди не лізе, і не можу я собі уявити, як воно зробить мені життя легше чи почне виконувати функції, які наразі не виконуються чи виконуються погано. Тягати з собою незручно, для цього є айПод. Вдома є ноутбук. Навіщо?

Зробити висновок, що Apple серйозно помилився з першим пунктом у ланцюжку маркетинґу — вирішенні, який продукт ми робимо і для кого? Ну так, вирішити, що ми розумніші за Стіва Джобса, справді спокусливо. Але щось мені здалося, що тут не все так просто, і я замислилася над тим, на що справді націлений iPad — саме на що (як наслідок відповіді на питання "на кого").

Для мене відповідь — у ціні, і в тому, що під час презентації було підкреслено, що спочатку планували ціну десь під тисячу баків, але потім передумали.

“What should we price it at? We’re going to price it under $1,000 which is code for $999.
“We had a very aggressive price goal because we want to put this in the hands of a lot of people. … I am thrilled to announce to you that the iPad pricing is not $999 but $499.”

Возрадуйтєсь! Скоро між клінічними ламерами та людьми, які справді знають, навіщо їм комп'ютер та як з ним працювати, знову з'явиться різниця, яка зникла з того часу, як комп'ютер почали купувати всі кому не ліньки, чому посприяло те, що Майкрософт націлився на відкриту архітектуру, і комп'ютерні компоненти стали робити будь-які китайці, і компи стали дешеві. Віднині (це почнеться з Америки) першим комп'ютером для школоти та їхніх бабусь і дідусів стане не Dell. Цим першим — і в багатьох випадках єдиним — "комп'ютером" стане Apple iPad. На ньому можна лазити по Інтернету, мати і-мейл, і там дофігіща ігор. Це те, для чого комп'ютер юзає 80% популяції. Цій частині популяції більше не потрібен комп'ютер, якщо майже за порівняну ціну можна мати більш "intimate" (© Steve Jobs) штуку, яка ще й займає менше місця і є портабельною.

Ми на порозі переформатування ринку (і "міграції капіталу" за Адріяном Сливоцьким). Комп'ютери скоро знову стануть супутниками професіоналів. Абсолютно логічно, що просунуті люди не зрозуміли, а навіщо їм ця фігня. А от біомаса почне купувати iPad, цей iPad задовольнить їхні потреби, і після цього ПК їм буде абсолютно непотрібний. Майкрософт дивиться на майбутнє, в якому їхня продукція потрібна все меншій кількості людей.

Apple відігрався за 80-ті і 90-ті.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments