?

Log in

No account? Create an account

Thu, Jan. 28th, 2010, 05:18 pm
Apple Strikes Back

Ну, усі ґаджетомани вже почули про те, у що втілилася Apple Tablet, що воно буде вміти і скільки коштувати.

Я собі замислилася над тим, чи хотіла би я собі таку штуку. Висновок такий же, як і в двох представників сайту mobile-review.com — щось воно мені нікуди не лізе, і не можу я собі уявити, як воно зробить мені життя легше чи почне виконувати функції, які наразі не виконуються чи виконуються погано. Тягати з собою незручно, для цього є айПод. Вдома є ноутбук. Навіщо?

Зробити висновок, що Apple серйозно помилився з першим пунктом у ланцюжку маркетинґу — вирішенні, який продукт ми робимо і для кого? Ну так, вирішити, що ми розумніші за Стіва Джобса, справді спокусливо. Але щось мені здалося, що тут не все так просто, і я замислилася над тим, на що справді націлений iPad — саме на що (як наслідок відповіді на питання "на кого").

Для мене відповідь — у ціні, і в тому, що під час презентації було підкреслено, що спочатку планували ціну десь під тисячу баків, але потім передумали.

“What should we price it at? We’re going to price it under $1,000 which is code for $999.
“We had a very aggressive price goal because we want to put this in the hands of a lot of people. … I am thrilled to announce to you that the iPad pricing is not $999 but $499.”

Возрадуйтєсь! Скоро між клінічними ламерами та людьми, які справді знають, навіщо їм комп'ютер та як з ним працювати, знову з'явиться різниця, яка зникла з того часу, як комп'ютер почали купувати всі кому не ліньки, чому посприяло те, що Майкрософт націлився на відкриту архітектуру, і комп'ютерні компоненти стали робити будь-які китайці, і компи стали дешеві. Віднині (це почнеться з Америки) першим комп'ютером для школоти та їхніх бабусь і дідусів стане не Dell. Цим першим — і в багатьох випадках єдиним — "комп'ютером" стане Apple iPad. На ньому можна лазити по Інтернету, мати і-мейл, і там дофігіща ігор. Це те, для чого комп'ютер юзає 80% популяції. Цій частині популяції більше не потрібен комп'ютер, якщо майже за порівняну ціну можна мати більш "intimate" (© Steve Jobs) штуку, яка ще й займає менше місця і є портабельною.

Ми на порозі переформатування ринку (і "міграції капіталу" за Адріяном Сливоцьким). Комп'ютери скоро знову стануть супутниками професіоналів. Абсолютно логічно, що просунуті люди не зрозуміли, а навіщо їм ця фігня. А от біомаса почне купувати iPad, цей iPad задовольнить їхні потреби, і після цього ПК їм буде абсолютно непотрібний. Майкрософт дивиться на майбутнє, в якому їхня продукція потрібна все меншій кількості людей.

Apple відігрався за 80-ті і 90-ті.

Thu, Jan. 28th, 2010 04:25 pm (UTC)
ldoroshe

я мабуть купив би собі таку штуку. в ліжку вночі книжки читати зручно було б.

Thu, Jan. 28th, 2010 04:30 pm (UTC)
myroslava

так само зручно читати з айпода, хоч і мілкувато - і їого можна тягати з собою усюди, і назавтра в метро продовжити читати ту саму книжку з того самого місця, що перед тим ввечері у ліжечку :)

тобто майже ніякої доданої вартості для знавців і ґеджетоманів нема

але, коли мій айпод здохне і я почну думати, що купити замість нього.... ні, скоріше за все, я таки куплю ще один айпод (а може, перейду до того часу на щось убійствєнно-андроїдне типу майлстоуна, де буде все, для чого мені потрібен айпод).... але в мене буде період думання. бо ми таки секта :)

Fri, Jan. 29th, 2010 10:18 pm (UTC)
zhouck

Ніхто ні за що не відігрався (поки що).
Це винятково нішевий продукт. Відео дивитися зможете (я про HD)? хоча, HD плеєр з BT-клієнтом вирішує цю проблему...
І ще, ну не гробте ви свої очі, купіть e-book...

Sat, Jan. 30th, 2010 12:52 pm (UTC)
myroslava

Ви абсолютно не зрозуміли, про що я писала. Я написала, що мені воно нікуди не лізе саме через те, що Ви називаєте "нішевістю", а я би назвала все ще обмеженістю. В коменті вище я написала, що читати - якщо на backlit екрані, то оптимальніше на айподі, який в кишеню влазить.

Це Ви ніша і я ніша - гіки, які звикли приймати раціональні рішення про максимальне співвідношення якості/фіч/можливостей до ціни. А цей продукт - масовий. Для людей, які не хочуть розбиратися в тому, що таке HD і з чим його їдять. Американська біомаса звикла купувати в айТьюнз, а там, до речі, і в HD фільми є.

Я би купила цю штуку, якби там був доступ до файлової системи, якби було можна мати розуміння того, яка прога у якому форматі що І ДЕ зберігає - наприклад, що Awesome Notes зберігають свої файли там-то у форматі TXT. І якби там був USB-хост - щоб ті ж файли можна було бекапити на зовн. диск без посередництва комп'ютера чи інтернета.