?

Log in

No account? Create an account

Fri, Jan. 29th, 2010, 03:34 pm
Ніби на неділю обіцяють трохи плюсову температуру

...але я все одно хочу спитати... тим більше що разом з плюсом нападає ще снігу, а потім воно все знову замерзне.

Так от, коли я з 1-го по 4-й клас вчилася у київській школі №57 ім. В. І. Леніна, то під час "групи подовженого дня" взимку, коли ми гуляли на подвір'ї, нам давали у руки ломика, і ми, діти у віці до 10 років, рубали шар льоду під ногами. [UPD]Я від цього отримувала море задоволення (упереджуючи подальші закиди у брутальності школи — школа була і є одна з найкрутіших у Києві.[/UPD]

Я зараз працюю в основному з дому і не мушу виходити кожного дня, але таки виходжу то туди, то сюди по різних справах. І кожного разу йду якимись маршрутами, де оці десять сантиметрів льоду з нерівною поверхнею ніхто вочевидь і не збирається прибирати.

В мене питання - де нинішнє покоління з ломиками?

Fri, Jan. 29th, 2010 01:47 pm (UTC)
andrij

1 клас? брутальна школа була.
ми на уроках праці оббивали кригу, пам’ятаю.
тобто класах у 5-8, дорослішими хлопцями

Fri, Jan. 29th, 2010 01:51 pm (UTC)
myroslava

ну не зовсім перший, десь у третьому-четвертому, може в другому

щось українці вироджуються... :(

Fri, Jan. 29th, 2010 04:04 pm (UTC)
andrij

другокласниця з ломом? о Маріє

Fri, Jan. 29th, 2010 04:06 pm (UTC)
myroslava

ггггггггггггггггг

так, я така! :)

Fri, Jan. 29th, 2010 02:07 pm (UTC)
pani_grunia

ти що, зараз батьки подадуть в суд за примусову працю.
ми восени прибирали гігантські території від листя, а весною саджали дерева. взимку нас не чіпали.

Fri, Jan. 29th, 2010 02:13 pm (UTC)
myroslava

ото ж бо й воно... "примусова праця"
ондо десь на zaua.org недавно читала про те, як гаїтянці двісті років тому так різко з себе скинули ярмо рабства, що працювати зовсім перестали, і от тому там все від землетрусу і повалилося, бо з піску та чогось ріденького зроблено було.

ну, це підмножина загальної схильності батьків звільняти дітей від укр.мови, від ще чогось

ех, куди котимося... :)

Fri, Jan. 29th, 2010 02:18 pm (UTC)
myroslava

пе.се. ну і, звичайно, я ані слова про комунальні установи, про ті гроші, що ми їм платимо і т.п.

я про те, як цей нарід збирається виживати в умовах, коли роль комунальних установ є negligible

Fri, Jan. 29th, 2010 02:31 pm (UTC)
pani_grunia

ну, не звикли у нас самоорганізовуватися. у нас не жек, а осбб. у листопаді наш шеф будинку організував прибирання, фарбування прилеглої території. потім повішав на дошці стінгазету з фото із суботника. вивішані списки боржників, хто як платить за консьєржа і тд. він за свою діяльність отримує зарплатню. під час снігопадів доріжка до нашого дому була розчищена. правда, уже далі за двором ні пройти, ні проїхати - ніхто тим не займається.

Sat, Jan. 30th, 2010 08:57 pm (UTC)
ann_sunfish

От тут приміром http://andrzejn.livejournal.com/1461683.html люди розмовляють про те, що десять сантиметрів криги - це жеківський факап і виправляти його має якось він сам, і обурються на запрошення вийти з ломиком.
Логіка є. Але щодо мене, то я б залюбки вийшла у віхідний день і попроцювала лопатою чи ломиком. Адже я кожного дня ходжу й матюкаюся цією дорогою.
Моя подруга у Швеції розповідала, що вони після снігопаду виходили й усім будинком розкидали сніг, це в них нормальна практика. В екстремальрних погодних умовах працівників муніціпальних служб не вистачає. А хочеться всім ходити й їздити рівними дорогами.
Звичайно,прибирати вулиці - це завдання жеків та мерії. Але коли влада не справляється, було б природньо брати її у свої руки. Бо треба ж просто якось пересуватися :)
Відсутність прагнення до лопат й ломиків :)відображає ситуацію в суспільстві в цілому - люди роз'єднані, неохоче згуртовуються, щоб підтримати інтереси групи і !зробити щось корисне, а в основному чекають милості від когось чи чогось, вважаючи, що те, що відбувається навкруги - то не їхня справа.

Sat, Jan. 30th, 2010 09:20 pm (UTC)
myroslava

Абсолютно.