Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila (myroslava) wrote,
Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila
myroslava

Урбаністичне

Довелося певний час тому проводити рекоґносцировку території в околі метро "Осокорки" і "Позняки", і виник в мене певний коґнітивний дисонанс: ніби будинки навколо в середньому значно більш-поверховіші, ніж в центрі, ніби це і є об-урбанізація полів та лук, що були там ще 15 років тому, але чомусь не могла позбутися враження, що я в селі. Елементи пояснення можна виділити, але це просто елементи, з яких необхідним чином нічого не випливає... Оскільки щільність населення там, звичайно, вища, ніж у центрі, то просто зі статистичних причин більша ймовірність зустріти у дворі жінку з колискою, яка вигулює своє дитинча. Тобто щось таке там більш сімейне, але це не пояснює, чому постійно очікуєш побачити поруч з такою колискою ще й виводок гусенят на чолі з гускою. Спальні будинки в уяві саме і мають бути - спальними, тому перукарні, стоматології та відділення банків на перших поверхах виглядають якось зовсім інакше, ніж, знову-таки, у центрі - вони вибиваються з картини, здаються приклеєнеми і тому схожими на одноповерхові, що стоять окремо, заклади відповідного призначення - як спеціально побудовані в тому самому селі. Але чому так? Це все таки висотки, а обслуговувальні заклади мають десь бути, і не ліпити ж їх справді окремо.

Справді, просто щось таке витає в повітрі, типу егрегора, утворюваного людьми, що живуть там і в більшості своїй, напевно, не так давно виїхали з сел чи маленьких містечок.

Дисклеймер: я цим не хочу пообурюватися на тему "понаїхали" і в жодному разі не хочу створити уявлення, що зверхньо ставлюся до цих районів та їх мешканців - життя і в місті, і в селі або селоподібних місцях, коли воно не є історичною необхідністю, часто стає питанням смаку. Тим більше що мене з цим раёном в майбутньому пов'язуватимуть більш тісні зв'язки, ніж раз на кілька місяців кудись податися у справах. Але що робить місто містом? Поверховість якось не тойво. Цікаво буде якось з'їздити в якесь новомодне котеджне містечко і подивитися, чим пахне там.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments