?

Log in

No account? Create an account

Mon, May. 31st, 2010, 05:42 pm
Урбаністичне

Довелося певний час тому проводити рекоґносцировку території в околі метро "Осокорки" і "Позняки", і виник в мене певний коґнітивний дисонанс: ніби будинки навколо в середньому значно більш-поверховіші, ніж в центрі, ніби це і є об-урбанізація полів та лук, що були там ще 15 років тому, але чомусь не могла позбутися враження, що я в селі. Елементи пояснення можна виділити, але це просто елементи, з яких необхідним чином нічого не випливає... Оскільки щільність населення там, звичайно, вища, ніж у центрі, то просто зі статистичних причин більша ймовірність зустріти у дворі жінку з колискою, яка вигулює своє дитинча. Тобто щось таке там більш сімейне, але це не пояснює, чому постійно очікуєш побачити поруч з такою колискою ще й виводок гусенят на чолі з гускою. Спальні будинки в уяві саме і мають бути - спальними, тому перукарні, стоматології та відділення банків на перших поверхах виглядають якось зовсім інакше, ніж, знову-таки, у центрі - вони вибиваються з картини, здаються приклеєнеми і тому схожими на одноповерхові, що стоять окремо, заклади відповідного призначення - як спеціально побудовані в тому самому селі. Але чому так? Це все таки висотки, а обслуговувальні заклади мають десь бути, і не ліпити ж їх справді окремо.

Справді, просто щось таке витає в повітрі, типу егрегора, утворюваного людьми, що живуть там і в більшості своїй, напевно, не так давно виїхали з сел чи маленьких містечок.

Дисклеймер: я цим не хочу пообурюватися на тему "понаїхали" і в жодному разі не хочу створити уявлення, що зверхньо ставлюся до цих районів та їх мешканців - життя і в місті, і в селі або селоподібних місцях, коли воно не є історичною необхідністю, часто стає питанням смаку. Тим більше що мене з цим раёном в майбутньому пов'язуватимуть більш тісні зв'язки, ніж раз на кілька місяців кудись податися у справах. Але що робить місто містом? Поверховість якось не тойво. Цікаво буде якось з'їздити в якесь новомодне котеджне містечко і подивитися, чим пахне там.

Mon, May. 31st, 2010 02:59 pm (UTC)
zzzulfiya

я живу тут, і погоджуюсь з тобою і твоїми відчуттями.
і з Днем народження ще раз!

Mon, May. 31st, 2010 03:54 pm (UTC)
pani_grunia

ні, асоціацій із селом не виникає. просто схоже на антиестетичну лису жопу без дерев з м'яким асфальтом у спеку. а от стара Дарниця - це як окреме провінційне містечко, Бердичів там чи Черкаси. село у Києві я знайшла за околицею Русанівських садів. досі не вірю, що тамтешні мешканці зазначають десь свою адресу як "м. Київ".

Mon, May. 31st, 2010 04:15 pm (UTC)
myroslava

зрозуміло :) коли понасадять дерев, буде волохата жопа.

а де Русанівські сади, я собі уявляю лише приблизно. але якщо йдеться про приватні будинки, то власне я якраз писала про те, що відчуття села якраз виникає попри багатоповерховість, тобто дух села в урбаністичному тілі, якось так.

Mon, May. 31st, 2010 04:37 pm (UTC)
pani_grunia

так отож, буде волохата жопа. для мене усе описане - не ознака села, а чогось такого, заводського-пролетарського, копошіння на районі, де розвішані квітчасті сімейки. місто має архітектуру і культуру, порлетарські райони спальних районів - пивнушки і перукарні на перших поверхах.

Mon, May. 31st, 2010 04:51 pm (UTC)
myroslava

та нє, нема ж власне заводу. і заводської копоті на людях. хіба що засмага від довгого сидіння на торгових точках. заводсько-пролетарське - це на Нивках десь.

окей, якщо місто має "архітектуру і культуру", а пролетарські райони "пивнушки і перукарні на перших поверхах", то що має село? (воно теж має пивнушку і перукарню, це точно)

Mon, May. 31st, 2010 06:58 pm (UTC)
pani_grunia

та дідько його знає, напевно село має чайну, клуб і церкву.

Mon, May. 31st, 2010 07:00 pm (UTC)
myroslava

ого яке село! :)

Mon, May. 31st, 2010 08:47 pm (UTC)
iozhikov

Село ще має поля, ферми і городи.

Mon, May. 31st, 2010 08:48 pm (UTC)
pani_grunia

ми тут про дещо інше.

Mon, May. 31st, 2010 09:04 pm (UTC)
iozhikov

думаю, дух села невіддільний від цих елементів.

Але ви, можливо, про село в іншому значенні - як "антимісто".

Mon, May. 31st, 2010 09:07 pm (UTC)
iozhikov

Тобто я розділяю ландшафтні поняття: місто, село, пустир, ліс, поле, річка. А ти, можливо, говориш не про ландшафти, а хороше-погане.

Mon, May. 31st, 2010 09:17 pm (UTC)
myroslava

причому тут хороше-погане? воно просто чимось інше.

якщо ми не про ландшафти, це ще не означає, що робляться оцінки хорошості чи поганості.

Mon, May. 31st, 2010 09:02 pm (UTC)
iozhikov

Мені той район не схожий на село. Село, як і місто, має закоріненість, свої риси. А там - колишній пустир з коробками.

В межах Києва є (майже) справжні села. Наприклад, колишнє село Совки ще зберегло ідентичність - вони так і кажуть "в Совках". Сусідня з ним Ширма, яка розчиняється, як вже зникла сусідня Деміївка.

Mon, May. 31st, 2010 09:19 pm (UTC)
myroslava

там колишній пустир з коробками, якщо проїхати повз або пройти по тротуару вздовж вулиці. якщо ходити дворами, тобто всередині кварталів, отам в мене і виникло почуття села.
(Deleted comment)

Tue, Jun. 1st, 2010 03:12 pm (UTC)
myroslava: Re: С днем рождения!

спасибо :)

Wed, Jun. 2nd, 2010 09:21 pm (UTC)
hudozhnytsya

з Днем народження!

Wed, Jun. 2nd, 2010 09:46 pm (UTC)
myroslava

дякую :)

з ґредьюейшеном!

Wed, Jun. 2nd, 2010 10:10 pm (UTC)
hudozhnytsya

дякую)