?

Log in

No account? Create an account

Sun, Jun. 20th, 2010, 06:49 pm
Про чому і навіщо

Кожна дія має своє чому і своє навіщо. Питання "навіщо" є ознакою подорослішання того, хто його ставить. І є глибокий сенс в тому, що діти в основному питають "чому" (стопіцот чи скільки там разів на день). Якби я щоразу в дитинстві питала, навіщо, я би навіть школи не закінчила і мій розвиток був би значно обмеженішим. Діти мають бути не такі, як дорослі, аби стати з часом правильними дорослими. В дорослому ж віці питання "навіщо" стає життєвою необхідністю, бо інакше розтанцюєш увесь свій час на багато чого — а в світі його ("багато чого") дуже навіть багато.

Смерть починається тоді, коли на питання "навіщо" аж занадто часто відповідь буває відсутня, коли "а навіщо?" перетворюється на риторичне питання.

Але який же ж кайф я маю від дій, які повні аж по вінця як зрозумілими чому, так і всілякими навіщо. Ще краще, коли вже пост-фактум розумієш, що досягаєш певною дією такого навіщо, що ого! І найкраще, коли достатньо оточуючим пояснити різноманітні чому, які повністю задовольняють вимоги до хорошої причини, — а найбільше навіщо залишити собі.

Sun, Jul. 8th, 2012 09:49 pm (UTC)
sensfiziologika

Ви мене ошарашили!!!
Вже знана Вами моя наука - сенсфізіологіка - базується на єдиному питанні "Для Чого?!" І завдяки йому я знаходжу і діагностичні, і терапевтичні рішення для виліковування та профілактики найскладніших захворювань... А тут, у Вас, наткнувся на НАШЕ - українське - "Навіщо?!" (навіщо більш смачне питання-поняття ніж Для Чого, наприклад Навіщо Організм захотів створити прища он на тому місці і т.д.).
Шкода що всі мої чотири книги і всі записи в ЖЖ мають цей "бренд" - питання Для Чого?!. А так би...
Ваші записи, які я проглянув, викликали "прицмакування захвату".