Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila (myroslava) wrote,
Iluminada y eterna, enfurecida y tranquila
myroslava

Про чому і навіщо

Кожна дія має своє чому і своє навіщо. Питання "навіщо" є ознакою подорослішання того, хто його ставить. І є глибокий сенс в тому, що діти в основному питають "чому" (стопіцот чи скільки там разів на день). Якби я щоразу в дитинстві питала, навіщо, я би навіть школи не закінчила і мій розвиток був би значно обмеженішим. Діти мають бути не такі, як дорослі, аби стати з часом правильними дорослими. В дорослому ж віці питання "навіщо" стає життєвою необхідністю, бо інакше розтанцюєш увесь свій час на багато чого — а в світі його ("багато чого") дуже навіть багато.

Смерть починається тоді, коли на питання "навіщо" аж занадто часто відповідь буває відсутня, коли "а навіщо?" перетворюється на риторичне питання.

Але який же ж кайф я маю від дій, які повні аж по вінця як зрозумілими чому, так і всілякими навіщо. Ще краще, коли вже пост-фактум розумієш, що досягаєш певною дією такого навіщо, що ого! І найкраще, коли достатньо оточуючим пояснити різноманітні чому, які повністю задовольняють вимоги до хорошої причини, — а найбільше навіщо залишити собі.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment